Menu

Zobacz, dlaczego warto analizować odwiedziny na stronie www

0 Comment


strony www kartuzy

 

Zobacz, dlaczego warto analizować ruch na stronie internetowej w Kartuzach

Mówi się, że internet to swoista kopalnia wiedzy. Rzeczywiście, każda strona funkcjonująca w internecie posiada pewien zasób informacji, które mogą zainteresować daną liczbę klientów. By sprawdzić popularność danego portalu oraz znajdujących się w jego obrębie podstron, warto na bieżąco śledzić poziom ruchu odwiedzających. Trzeba przy tym zwracać uwagę nie tylko na liczbę wejść na stronę w Kartuzach, a również na liczbę wyjść.

 

Czym jest analityka internetowa

Współcześnie większość przedsiębiorstw funkcjonuje także w rzeczywistym świecie, jak i w wirtualnym, tworząc strony internetowe oraz profile na portalach społecznościowych typu Facebook, Instagram czy Twitter. Tego typu portale służą głównie do reklamowania działalności firmowej wśród potencjalnych klientów, co w rezultacie powinno przełożyć się również na wzrost wskaźników sprzedaży. Realną skuteczność podejmowanych w sieci przedsięwzięć reklamowych można zmierzyć dzięki przeprowadzanej przez specjalistyczne narzędzia typu Google Analitycs szczegółowej analizie danych historycznych. Dzięki niej można określić ilości czasu spędzanego przez internautę na konkretnej stronie www w Kartuzach, a również sprawdzić, które podstrony oraz artykuły znalazły się w polu jego właściwego zainteresowania. Poza zasobami treściowymi trzeba jeszcze zwrócić uwagę na szybkość ładowania strony oraz obecność różnych elementów, które mogą przeszkadzać w przeglądaniu witryny.

 

Korzyści powstałe z analizy internetowej

Regularne przeprowadzanie analiz internetowych pozwala przede wszystkim na poznanie najskuteczniejszych i najmniej skutecznych obszarów danego portalu. Dzięki temu można odkryć, które strony i podstrony użytkownicy odwiedzają najczęściej, szukając na nich konkretnych wiadomości. Im popularniejsza okazuje się dana strona, tym bardziej warto zainwestować w jej wyróżnienie, choćby poprzez zastosowanie odpowiedniego systemu odnośników. Przekierowaniu klientów na najbardziej wartościowe pod względem informacyjnym dane niejednokrotnie służy też modyfikacja wyglądu strony, z uwypukleniem najważniejszych treści. Wszystko jednak warto założyć we wczesnym etapie projektu strony.

Tagi: , , ,