Menu

Strony internetowe oparte o WordPress. Wady i korzyści

0 Comment


strony www kartuzy

—–

WordPress to najmodniejszy aktualnie system zarządzania treścią (CMS), za pomocą jakiego jest dziś obsługiwanych około 70 milionów strony internetowe gdańsk. Korzystają z niego tacy olbrzymi jak m.in. Forbes czy New York Times. Przed przyjęciem decyzji o skorzystaniu z platformy, warto wziąć pod uwagę również zalety, jak i wady WordPressa. Poznaj najważniejsze spośród nich.

 

Darmowa obsługa

 

Podstawową właściwością systemu WP jest to, iż nie trzeba płacić zarówno za jego budowę, jak i bieżącą eksploatację. Płatne mogą okazać się tylko niektóre spośród wtyczek i szablonów, lecz nie musimy przecież z nich korzystać.

 

Prostota instalacji oraz eksploatacji

 

WordPress powstał z myślą o obsłudze blogów, zatem do dzisiaj wyróżnia go ogromna intuicyjność. Z obsługą strony internetowej, w standardowym obszarze, poradzi sobie nawet osoba bez jakiejś znajomości kodowania. Optymalizacja strony, a także późniejsze uzupełnianie i modernizacja treści, zajmuje jedynie chwilę. Sama budowa oprogramowania również jest niesłychanie łatwa. Wystarczy pobrać plik z systemem i rozpakować go w optymalnym miejscu na serwerze.

 

Rozbudowana infrastruktura wtyczek i schematów

 

W bazie WP znajduje się wiele tysięcy wtyczek, z których możemy dowolnie korzystać. Umożliwiają one zwiększyć użyteczność serwisu o inne elementy. W celu zainstalowania wybranego rozszerzania, wystarczy samo kliknięcie myszką. Z zaletą tą wiąże się jednak określone niebezpieczeństwo. Niektóre wtyczki mogą być nieaktualne, a tym samym nie działać poprawnie lub zawierać potencjalne luki wystawiające na ataki hakerskie.

 

Z poziomu platformy możemy także instalować darmowe szablony. Bez problemu znajdziemy ładny motyw, który jest responsywny, czyli dopasowany do urządzeń przenośnych. Wadę bezpłatnych motywów stanowi natomiast to, że ciężko firmie za ich pomocą odróżnić się od konkurencji. Modyfikacja płatnych projektów graficznych wymaga natomiast znajomości języków programowania.

 

Popularność

 

System WordPress, w związku ze swoją renomą, zgromadził wokół siebie dużą grupę użytkowników. Za pośrednictwem forum internetowego, dzielą się oni własnymi wrażeniami oraz oferują wsparcia w rozwiązywaniu najczęściej występujących problemów w obsłudze platformy. Popularność WordPressa wiąże się niestety ze sporym narażeniem na ataki hakerskie.

 

Przewaga w zakresie pozycjonowania

 

Użytkownicy stron działających w oparciu o WordPressa, mogą dodatkowo liczyć na szybkie wyniki pozycjonowania. Serwisy obsługiwane z jego poziomu, są już na początku wysoce oceniane poprzez algorytmy Google. Poza tym można czerpać z wielu pożytecznych wtyczek, które ułatwiają prawidłową optymalizację SEO.

 

więcej: https://www.ops-krakow.com

—–

Tagi: , ,