Menu

Czym jest responsywna strona internetowa i dlaczego musisz ją posiadać

0 Comment


 

 Responsywne strony www kartuzy

Czym jest responsywna strona internetowa Kartuzy i dlaczego musisz ją posiadać

Przez długie lata, komputery były jedynymi urządzeniami, za pomocą których można było przeglądać zasoby internetowe. Sytuacja uległa diametralnej przemianie wraz z wprowadzeniem na rynek telefonów komórkowych, smartpfonów, a również tabletów, które w niedługim okresie z powodzeniem zaczęły zastępować komputery w aspekcie korzystania z sieci. Stało się to możliwe przede wszystkim za sprawą inteligentnego narzędzia, odpowiedzialnego za dostosowywanie obrazu strony internetowej oraz umieszczenia jej zawartości do wielkości stosunków małych ekranów urządzeń mobilnych. Narzędzie to ma miano Responsive Web Design (RWD).

 

Popularność RWD w minionych latach

Tendencja do korzystania z responsywnych stron www w Kartuzach jest ściśle zdeterminowana rosnącą popularnością różnego rodzaju urządzeń mobilnych. Musisz wiedzieć, że prawie wszystkie urządzenia przenośne charakteryzują się odmienną rozdzielczością oraz wielkością przekątnej obrazu, co w praktyce oznacza konieczność wykorzystywania RWD w celach przystosowania do siebie tych czynników. Wszystko po to, by przeglądanie stron www w Kartuzach za pomocą smartpfonu, tabletu czy notebooka nie nastręczało większych trudności. Stanowi to bardzo istotne, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę wzrostu popularności korzystania z sieci za pomocą urządzeń przenośnych. Jeśli wierzyć rankingom, Polska w tym zakresie posiada już szóstą pozycję w skali światowej. Nie pomijaj tego!

 

Zalety responsywnych stron www

Z wykorzystania RWD w technologii internetowej płyną niemal same zalety. W pierwszym rzędzie można wymienić atrakcyjność oraz czytelność stron internetowych na niewielkich ekranach urządzeń przenośnych. Za pomocą tego narzędzia, liczba kolumn automatycznie przystosowuje się do parametrów ekranu, co sprzyja inteligentnemu rozmieszczeniu treści. Ponadto RWD ułatwia nawigowanie stroną przy wykorzystaniu palca (tzw. swipe-to-read). Strony RWD zwykle ustawiają się również wyżej, gdy chodzi o pozycje w wyszukiwarce Google. Mają one jeden adres URL (w odróżnieniu od wersji stron mobilnych) bez względu na to, czy są tworzone na komputerze, czy na innych urządzeniach. Nie generują też zbyt dużych kosztów utrzymania, a przyczyniają się do podwyższenia poziomu sprzedaży.

Tagi: , , ,