Menu

Czym jest mapa strony i kiedy działa na SEO?

0 Comment


Mapa strony www kartuzy

Z punktu widzenia pozycjonowania niezwykle znaczącym jest, żeby dany serwis posiadał mapę strony. Wielu właścicieli nie przykłada jednak do niej za wysokiej uwagi, a tak rzeczywiście przedstawia ona bardzo dobre narzędzie zwiększające wartość witryny internetowej. Zaimplementowana mapa strony www w Kartuzach może ponadto ułatwić nawigację odwiedzającym. Czym jest zatem mapa strony?

 

Mapa strony

Mapa strony kartuskiej służy prawidłowemu wyświetlaniu struktury, grupy oraz linków w serwisie. Odpowiednio zaprojektowana ułatwia poruszanie się po witrynie oraz wpływa na poprawę pozycji w rankingach wyszukiwania. Mapa strony internetowej znacząco podnosi wartość serwisu www. Tworząc mapę strony należy więc brać pod uwagę użytkowników oraz mechanizmy wyszukiwarek.

 

Rodzaje map stron internetowych

Można wyróżnić dużo rodzajów map. Najpopularniejsze z nich to właśnie HTML oraz XML. Mapa HTML ułatwia nawigację na witrynie internetowej i gwarantuje szybkie znalezienie odpowiednich podstron. Dobrze zbudowana mapa strony wpływa także na user experience. Mapa XML jest z kolei przygotowana dla botów (robotów wyszukiwarek). Stanowi to lista adresów URL i podstron, informująca o elementach strony podlegających indeksowaniu oraz określająca hierarchię i systematyczność aktualizacji.

 

Co otrzymujemy?

90% ruchu w internecie zapoczątkowane jest wejściem w wybraną wcześniej pozycję. Aby pozyskać nowych nabywców, musimy więc sprawić, aby nasza strona pojawiała się w rezultatach wyszukiwania. Żeby witryna pojawiła się w wyszukiwarkach konieczne jest jej zaindeksowanie oraz umiejscowienie w bazie danych. Każda wyszukiwarka posiada swój indywidualny indeks, na podstawie którego uzyskiwane są wyniki zapytań. Nieprawidłowe indeksowanie strony przynosi dużo niższą liczbę odwiedzin. Aby uniknąć pomijania naszej witryny przez wyszukiwarki należy zadbać o stworzenie mapy XML, dzięki czemu poprawią się wyniki indeksowania. Mapa strony to bardzo istotny element SEO, niezbędny przy planowaniu strategii pozycjonowania strony www w Kartuzach.

Tagi: , , ,