Menu

5 błędów na witrynie internetowej, przez które tracisz czas

0 Comment


strony www kartuzy

 

Wydawać by się mogło, że zrobienie strony www to w współczesnych czasach nic trudnego. Okazuje się jednak, że funkcjonalna i prawidłowo wykonana witryna to niezwykle wymagająca sprawa. Liczne badania pokazują, że większość klientów zaczyna poszukiwania od przeglądnięcia informacji w sieci. Zadaniem strony internetowej jest zatrzymanie ich oraz zainteresowanie treścią. Jakich błędów trzeba więc unikać przy budowaniu strony www?

 

Mało profesjonalny wygląd

Prostota jest aktualnie w modzie, lecz nie można stworzyć profesjonalnej strony www w Kartuzach, która wyglądem przypomina arkusz prostego programu tekstowego. Nie można także przesadzać z ilością grafik i tekstu, gdyż wprowadza to wrażenie nieładu i braku estetyki.

 

Brak analizy odwiedzin

Przegląd danych z odwiedzin pozwala właścicielowi na sprawdzanie kto odwiedzał jego stronę, jakich informacji szukał oraz jak do niego trafił. Poprawna analiza takich informacji daje możliwość późniejszej modyfikacji witryny w sposób pozwalający wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów.

 

Brak wersji mobilnej

Stworzenie strony internetowej dostosowanej do urządzeń mobilnych to obecnie podstawa. Korzystanie z tradycyjnej wersji strony na małych ekranach jest trudne, niepraktyczne i potrafi odstraszyć. W czasach, gdy niemal każdy ma przy sobie smartpfona dopasowanie witryny do takich urządzeń jest wskazane.

 

Trudno dostępne dane kontaktowe

Nawet najlepiej wyglądająca strona www w Kartuzach nie przysporzy Ci klientów, gdy nie będziesz mógł rozpocząć z nim kontaktu. Bardzo ważne jest, aby dane kontaktowe zamieszczać w jasnym i intuicyjnym miejscu. Problem ukrytych informacji to często powtarzający się błąd podczas wykonywania strony internetowej. Doświadczany webmaster doskonale zdaje sobie z tego sprawę.

 

Nieczytelne fonty

Przeglądając strony internetowe największych na świecie firm można zaobserwować pewną prawidłowość. Na każdej z nich fonty (zestawy czcionek) są proste, przejrzyste i czytelne. Wynika to z faktu, że użytkownicy wchodzą w określoną witrynę w szukaniu informacji, a czytanie zawiłych znaków potrafi im to skutecznie utrudnić oraz zniechęcić do dalszego przeglądania.

 

To oczywiście zaledwie kilka przykładów błędów popełnianych przez przedsiębiorców. Warto jednak o nich pamiętać, aby nie zniechęcić potencjalnego klienta.

Tagi: , , ,